Döntő eredmények - 2014

Hatodszor került megrendezésre a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban A Földgömb Nemzetközi Földrajzverseny. Ezúttal több mint 200 két fős csapat nevezett a legnagyobb összdíjazású hazai vetélkedőre. A március 21-i középdöntőbe 17 csapat került, innen pedig a másnapi döntőbe 8. A Gruber László által ismét parádésan vezetett verseny eredménye:

Az I. helyezett csapat és felkészítő tanáruk nyereménye egy hosszú, Nyugat-Törökországi túrakörút, az Eupolisz utazási iroda jóvoltából.

Az I. helyezett csapat: Nagy Dániel, Pongrácz Dániel és Sziliné Dienes Irén

A II. helyezett csapat és felkészítő tanáruk egy Dachstein-vidéki, Eupolisz-szervezte túrakörutat nyert.

A II. helyezett csapat: Tóth Bence és Kovács Lőrinc

A III. helyezett csapat és felkészítő tanáruk az STA Travel díjával, egy prágai hétvégi kirándulással lett gazdagabb.

A III. helyezett csapat: Kovács Eszter, Varró Tamás tanárukkal Szőllősyné Pálfi Melindával
HelyezésPontszámCsapattagokTanár neveIskola neve
1. 127 Nagy Dániel
Pongrácz Dániel
Sziliné Dienes Irén Árpád Gimnázium
2. 102 Tóth Bence
Kovács Lőrinc
Borosné Szlávik Mária Verseghy Ferenc Gimnázium
3. 98 Kovács Eszter
Varró Tamás
Szőllősyné Pálfi Melinda Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
4. 93 Bujtor Alex
Mikó-Baráth Szilveszter
Stárics Roland Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium
5. 86 Bíró Boldizsár
Zelei Dániel
Szabó-Pál Eszter Piarista Gimnázium
6. 85 Makara Árpád
Füzes András György
Horváth Csaba Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium
7. 81 Veszelyi Krisztina Nóra
Nagy Diána
Alexa Péter Batthyány Lajos Gimnázium
8. 80 Berki Renáta Judit
Szabó Áron
Cseh Lajos Horváth Mihály Gimnázium
A csapatok sorrendje a döntőben
bonyhad201401
A verseny házigazdája és a vetélkedő levezetője, Gruber László
bonyhad201403
bonyhad201405
bonyhad201406
bonyhad201407
Nemerkényi Zsombor, Nagy Balázs, zsűritagok és Gruber László

7 év feladatsoraiból készült feladatgyűjtemény

A felkészüléshez legjobb társ A Földgömb

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés